General Mobile GM 6 Türkiye'de satışa sunuldu. Android One programı çerçevesinde Avrupa pazarında lanse edilen “General Mobile 4G, GM 5 ve GM 5 Plus Android One” modellerinin devamı olan "GM 6 Android One" telefon pazarı hareketleneceğe benziyor. GM 6 Android One, 26 Mayıs itibariyle Space Gray ve Gold olmak üzere iki farklı renk seçeneği ile, Tek ve Çift SIM kart versiyonları ile kullanıcılar ile buluşuyor. GM 6 Android One, KDV dahil 1.099 TL olarak belirlenen fiyatıyla piyasaya sunulurken, tüm GSM operatörlerinin satış noktalarında, tarifeye ek 12, 24 ve 36 ay taksit seçenekleriyle de satın alınabilecek.

Ayrıca yetkili satış noktalarında da “Peşin Fiyatına 6 Taksit” seçeneği ile satışa sunuluyor olacak. “GM 6 Android One”, Android’in güncel sürümünü kullanma avantajının yanında, flaşlı 8 MP ön kamerası ve 13MP arka kamerasıyla mükemmel fotoğraf deneyimi sunuyor. “GM 6 Android One”’ın süper hızlı parmak izi okuyucusu kullanıcılara güvenlik sunuyor, “incell” ekran teknolojisi ile hayli iyi bir görüntü ve hızlı algılama sağlıyor.

Ayrıca, telefonun içinde yüklü gelen Google Fotoğraflar uygulaması ile kullanıcılara sınırsız ve ücretsiz fotoğraf depolama imkanı veriyor.

General Mobile Yönetim Kurulu Başkanı Sebahattin Yaman, Google işbirliği ile geliştirilen “GM 6 Android One” modelini satışa sunmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. Yaman; “Android One ürünleri ile kullanıcılardan olumlu geri dönüşler aldık. Google iş ortaklığımız ile yeni pazarlara açıldık ve ürünlerimizi 28 ülkede satarak önemli başarılara imza attık. Yeni ürünümüz “GM 6 Android One” ile 45 ülkede General Mobile ürünlerinin satışını yapmayı ve başarılarımızı artırmayı hedefliyoruz.” diye belirtti. General Mobile Genel Müdürü Muzaffer Gölcü, Android One programı çerçevesinde General Mobile tarafından geliştirilen “GM 6 Android One”ı tasarlarken öncelikle tüketicilerin en güncel ihtiyaç ve taleplerini değerlendirdiklerini belirtti.

 

Gölcü şunları söyledi;

"GM 6 ile sadece bir akıllı telefon değil, aynı zamanda kullanıcısının adına düşünen, onun hayatını kolaylaştıran özellikleri ve uygulamaları bir araya getirdik. Günümüzde fotoğraf çekimi selfie ile bütünleştiği için flaşlı 8 MP ön kamera ve dual tone flaşlı 13 MP arka kamera ile birlikte kullanıcılarımıza fotoğraf deneyimi yaşatacağız. Kullanıcılar fotoğraf çekmeyi çok seviyor ama hafıza sorunu ile karşılaşıyor. Hafıza sorunu yaşayan kullanıcılara, GM 6 ile yüklü halde gelen Google Fotoğraflar uygulamasının güncel versiyonu ile Sınırsız ve Ücretsiz Depolama sunuyoruz. Böylece, kullanıcılarımız geliştirdiğimiz kamera ile doyasıya, sınırsız fotoğraf çekebilecek, videolarını kaydedebilecekler. Çektiği her fotoğraf ve videoya, ister bilgisayarından, isterse cep telefonundan kolayca ulaşabilecekler. Bununla da kalmayacak telefona yine yüklü olarak gelen kolay ve yüksek kaliteli görüntülü konuşma uygulaması Google Duo ile sevdiklerini mesafelere aldırmadan görüntülü arayabilecekler. Mediatek işbirliği ile geliştirilen 64 Bit mimarisine sahip MT6737T (4x1.5GHz) güçlü işlemci ve 4.5G modem sayesinde kullanıcılarımız hızlı interneti telefonlarında deneyimleyebilecekler.

Cihazı geliştirirken, tek elle kullanılabilecek en büyük ekran olan 5 inç boyutunu tercih ettik ve Corning tarafından lanse edilen en dayanıklı ekran camı olan Gorilla Glass ekranı kullanarak GM 6 Android One’ı geliştirdik. Gölcü, GM 6 Android One’ın; 0.2 milisaniyede algılama hızı sunan parmak izi okuma özelliği, 3GB RAM ve 32GB dahili 128GB arttırılabilir hafızası, çıkartılabilir 3000 mAh pili ile de güçlü bir donanıma sahip olduğunu belirtti.

Dolby ile yaptıkları ortaklığa değinen Gölcü, ”GM 6 Android One” modelinde donanım destekli surround ses deneyimi yaşamak mümkün.” dedi. Gölcü, ayrıca GM 6 Android One’ı Space Gray ve Gold olmak üzere iki farklı renk seçeneği ile, Tek ve Çift SIM kart versiyonları ile pazara sunduklarını kaydetti. General Mobile GM 6'nın fiyatı ise 1099 TL olarak belirlendi.