Ajans İnternet olarak Haymana’nın 5 yıldızlı oteline konuk olduk. Otelin sahibi Hacı Mehmet Şahin’le Grannos Termal Hoteli konuştuk.

Grannos Termal Hotel hakkında bilgi verir misiniz? Hizmetleriniz nelerdir?

Merhabalar,

Grannos Termal Hotel & Convention Center’a hoşgeldiniz.

Otelimizin temeli 2011 yılında atılmış olup, 2015 yılı Şubat ayı içerisinde hizmet vermeye başlamıştır. Otelcilik alanında yatırımcı olarak ilk deneyimimizdir. Haymana’nın tek 5 yıldızlı oteli olup, aynı zamanda kongre merkezi olarak hizmet vermekteyiz. Tesisimiz toplamda 216 oda 640 yatak kapasitesine sahiptir. 195 standart 21 suit oda bulunmaktadır. Bunun haricinde büyüklü küçüklü 6 adet toplantı salonumuzla da kongre merkezi olarak hizmet vermekteyiz. Toplantı ve seminer anlamında iş adamlarının, sendikaların, gezi gruplarının ve kamu kuruluşlarının tolantılarına ev sahipliği yapmakta olup, aynı zamanda misafirlerimize toplantı bitiminde kaplıca keyfi sunuyoruz.

Diğer termal otellerden sizi ayıran nedir? Misafirleriniz neden sizi tercih etmeli?

Ülkemizin sağlık alanındaki gelişmeleri, bölgesel konumu ve operasyonlardaki başarılı istatistikleri Türkiye’yi sağlık turizmi için tercih edilen bir ülkü haline getirmiştir. Bu bağlamda kaplıcaların yeri oldukça önemlidir. Sağlık turizmi denince akla ilk gelen termaller ve kaplıcalardır. Haymana suyunun dünya sıralamasındaki yeri ilk sıra olarak tescillenmiştir. Suyumuz önceleri Fransa Vichy den sonra ikinci sırada olarak dile gelse de Haymana Belediyesi tarafından İstanbul üniversitesine yaptırılan analiz sonuçlarına göre mineral değerleri ve kullanım kolaylığı açısından Dünyada ilk sırada olduğu belgelendirilmiştir.

Tesisimiz Spa alanı olarak da şuan sayılı tesisler arasında yer almaktadır. Grannos Termal Otel spa alanı toplamda 9.000 m2 alan üzerine kurulmuş olup, misafirlerimize kapalı alanda bay, bayan ve karma termal havuzlar, açık termal havuz, bay-bayan karma yüzme havuzları, çocuk havuzları, jakuziler ve aqua park olarak hizmet vermektedir. Tuz odalarımız, buhar odalarımız, saunalarımız ve hamamlarımız ve taş yataklarımızla misafirlerimize ücretsiz hizmet vermektedir. Ayrıca spor hocamız eşliğinde Fitness Center’ımızda form tutmanıza yardımcı oluyoruz.

Misafirlerimiz için mini golf, basketbol, voleybol ve tenis sahaları ile çocuk oyun alanlarımız, langırt, bilardo, play station, ATV turları, bisiklet turları ve doğa yürüyüşlerimizle sizlere farklı aktiviteler ile kaliteli vakit geçirmenizi sağlıyoruz.

Osmanlı Döneminden beri kullanılan ve Bölgeye özel çamuru ile cilt ve deri hastalıklarından, dolaşım ve sinir sistemine şifa olan çamurumuz denemeye değerdir.

Otelimiz aynı zaman da Türkiye’nin ilk termal detox merkezi olmaya hazırlanmaktadır. Detox çalışmalarımızı Yönetim Kurulu üyelerimizden Diyestisyen Sn.Derya Şahin yürütmektedir. Detox uygulamalarımız minimum 3 gün, maximum 21 günlük paketler halinde misafirlerimize sunulmaktadır. Detox programı kapsamında günlük aktiviteler, yeme ve içme programları kişiye özel olarak hazırlanmaktadır.

Tesisimizde sağlık programlarımızla birlikte kurum, kuruluş ve şirketelere yönelik konferans, toplantı ve seminerler düzenlemeye uygun toplam 7 adet (40-600 kişi kapasiteli)toplantı salonumuz mevcuttur.

Son olarak iletmek istediğiniz bir şey var mı?

Otelimize Ankara dışından ulaşım hava kara ve demir yolu ile sağlanmaktadır. Özellikle İstanbul’dan gelecek misafirler için hızlı tren ile Pendik-Polatlı arası sadece 3 saat sürmektedir. Polatlı ve Haymana Gar dan ücretsiz transfer imkanı sunulmaktadır.

Tüm misafirlerimize evlerindeki rahatlığı, konforu ve sağlıklı bir yaşamı vadediyoruz.