Kurban Bayramı için tatil rotaları Eylül en güzel mevsimlerden biri, bence tatil yapılabilecek en güzel zaman. Üstelik, yine hiçte kısa olmayan bir tatil bekliyor bizleri. Tatilde, hem dinlenmek, hem de güzel sezonun son güzel günlerinin tadını çıkarmak isteyenler için önerilerim olacak. Uzağa gitmek isteyenler için de, tercihini şehre yakın lokasyonlardan yana kullananlar için de birbirinden cazip destinasyonlar seçtim. İster kültür turu yapın, ister denizin tadını çıkarın; tercih tamamen size kalmış. İşte, kurban bayramı için en güzel alternatif tatil rotaları.

BOZCAADA

Adanın belki de en güzel zamanlarından biri Eylül ayı. Bağbozumu zamanı olduğu için; daha da çekici hale gelen Bozcaada’ya gitmeyi düşünürseniz; elinizi çabuk tutun, aldığım duyumlara göre, şimdiden pek çok kişi bayram tatili için bu şirin adaya gidecek. Tarihi sokakları, doğası, insanı ile Bozcaada nefis bir tatil alternatifi.

KAPADOKYA

Sonbaharın en güzel tonları, güneşin doğuşuna şahit olunabilecek balon turu, oluşumu bir çeşit efsane olan Peri Bacaları, üzüm bağları, yöresel lezzetler… Kapadokya’yı özetle tanımlayan cümleler bunlar olsa gerek. Daha önce gitme fırsatınız olmadıysa, bu tatil için Kapadokya’yı tercih edebilirsiniz.

SELİMİYE

Selimiye, ülkemiz sınırları içerisinde, hala bozulmamış, doğasıyla büyüleyen, huzurlu bir tatil durağı. Benim adeta aşık olduğum destinasyonlardan biri. Muğla’nın Marmaris ilçesine bağlı, bu sevimli kasaba, aynı zamanda balığın en tazesini yiyebileceğiniz yerlerden biri. Dingin bir tatil ihtiyacı içindeyseniz, Selimiye tam size göre. Listeye alın derim.

SAPANCA

Uzun yol yerine, daha uzun tatil yapmak isteyenler için en güzel alternatiflerden biri Sapanca. İstanbul’a sadece 1,5 saat uzaklıkta bir cennet. Gölü, yeşilin her tonunu görebileceğiniz doğası, temiz havası ile şahane bir alternatif. Üstelik SPA hizmeti veren tesisleri ile de son derece cazip. Bir küçük lezzet önerisi; Sapanca’ya gitmişken mutlaka Maşukiye’de balık ziyafeti yapın.

ABANT

Abant, ülkemizin en güzel köşelerinden biri. Özellikle bahar ve kış aylarında, pek çok tatilcinin gözdesi. Eylül ayı, Abant’ın keyfini çıkarabileceğiniz aylardan biri. Bu bayram tatilinde, temiz havayı doya doya soluyabileceğiniz, doğanın tadına varabileceğiniz bir yerde olmak isterseniz, size kesinlikle Abant’ı öneriyorum. Göl kıyısında yapacağınız bir yürüyüş bile kendinizi yenilemenizi sağlayacak.