CSG City Seucrity Group Yönetim Kurulu Başkanı Osman Öztürk ve CSG Eğitim Direktörü Zübeyde Akpakır tarafından Uğur Okulları Antalya Muratpaşa Kampüsünde "Güvenli Okullarda Servis Güvenliği ve İletişimi" eğitimi verildi.

Yaklaşık 300 servis şoförü ve rehber personele verilen eğitimde ilk olarak CSG Yönetim Kurulu Başkanı Osman Öztürk sunum ve konuşmasını gerçekleştirdi.

 Türkiye’de okul güvenliğini olumsuz etkileyen birçok sorun olduğunu belirten Öztürk, "Vandalizm, şiddet, akran ve siber akran zorbalığı; okul kavgaları, uyuşturucu kullanımı ve bağımlılığı, okul terki ve kaçamağı, okul çeteleri, servis güvenliği ve okul kazaları en çok dikkat çeken sorunların başında geliyor " dedi.

Öztürk konuşmasında “Öğrenci taşıyan servislerin denetlenmesi gerekiyor. Araçların mevzuata uygunluğunun yanında sürücülerin trafik kurallarına uymaları sağlanmalı. Çocukları emanet ettiğimiz sürücülerin ve rehberlerin gereken koşullara sahip olup olmaları gerekiyor.

City Security Group olarak olası riskleri minimize etmek ve güçlü bir servis güvenliği yönetişimi ortaya koymak için eğitim çalışmalarımız devam ediyor.  Sonuç olarak ülkemizin koşulları ve olası riskler okul güvenliğini zorunlu kılıyor. Unutmayalım ki, bu gerçeği görerek hareket ettiğimiz sürece çocuklarımızın güvenliğini sağlayabiliriz.” Dedi.