Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü rüşvet aldığını iddia edip " Rüşveti gözlerimle gördüm " diyerek istifa eden,

eski Baş danışmanı Ali Adnan Aslan' a karşı açtığı iftira davasını kaybetti. Aslan'ın mahkemeye sunduğu Rüşvetin belgesi niteliğinde ki evraklar ise Hayri İnönü'nün başına ağrıtacağa benziyor. Savcılık tarafından İnönü'ye yönelik Rüşvet ve İrtikap suçlarını işlediği gerekçesiyle soruşturma açılması bekleniyor...

Rüşveti Gördüm Diyerek İstifa Etmişti

Şişli belediye Başkanı Hayri İnönünün baş danışmanlığını yapan Ali Adnan Aslan " Rüşveti gözlerimle gördüm " diyerek yaklaşık 1.5 yıl önce istifa etmiş, Başkan İnönünün oğlunun düğününü, balayı giderlerini, eşinin Amerika seyahatlerini Belediyeden ihale alan firmalara ödettiğini iddiia etmişti.

 

Hayri İnönü Mahakemeye Verdi


Bu iddialar üzerine Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü eski danışmanını iftira atmakla suçlamış ve mahkemeye vermişti. Bu şikayet üzerine başlatılan yargılama süreci ise geçtiğimiz gün sonuçlandı. Mahkeme İnönü'nün eski danışmanı Ali Adnan Aslan'ı haklı bularak beraatine karar verdi.

Rüşvetin Evraklarını Mahkemeye Sundu


İnönü hakkında dile getirdiği iddiaalarla ilgili olarak mahkemeye elinde ki ödeme makbuzları,banka havaleleri gibi evrakları sunan Ali Adnan Aslan'ın mahkeme tarafından Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönüye iftira atamadığı kanaatine varılarak bu suçlamadan dolayı beraatine karar verdi.

İnönü Şimdi Yandı


Mahkeme sürecinde iddialarını banka dekontları,makbuzlar ve uçak biletleri ile belgelendiren Aslan,Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü'yü oldukça zor bir durumun içine soktu. Ortaya çıkan bu belgeler ile İnönü Hakkında Rüşvet ve irtikap suçlarını işlediği gerekçesiyle dava açılması bekleniyor.