Antalya'da Fırtına dehşeti yaşandı.Antalya'da Yat limanı yakınlarında Tur teknesi Fırtına ile boğuştu.82 kişi canlı kurtarılırken 1 kişi kayıplara karıştı.Tekne'de canlı kurtulan 82 kişi Sahil güvenlik ekipleri ile Limanlara taşındı.Polis ve Çok sayıda 112 Acil sağlık ekipleri gelen 6 kişiyi durumu ağır olduğu için Antalya Devlet Hastanesine götürdüler. Antalya’da bugün öğleden sonra başlayan şiddetli fırtına ve yağmur etkili oldu. Sabah günü birlik tur için limadan ayrılan tur teknesi dönüş yolunda fırtınaya yakalandı. Yat Limanı’nın yaklaşık 2 mil açığında su almaya başlayan teknedekiler can yeleklerini takarken, bir yandan da yardım istendi. Bölgeye Sahil Güvenrlik botu ve kurtarma ekipleri sevk edilirken, tur teknesindekilere sakin olmaları anonsları yapıldı. Kısa sürede olay yerine ulaşan kurtarma ekipleri tahliye çalışması başlatırken, saat 17.30’da tur teknesi azgın suların içinde kayboldu.Eksik olan bir kişide aranmasına devam ediliyor. 

 

ANTALYA'DA FIRTINA VE SIDDETLI YAGMUR NEDENIYLE YAT LIMANI ACIKLARINDA BIR TUR TENESI BATTI. KISA SUREDE BATAN VE TAMAMI SUYA GOMULEN TEKNENIN OLDUGU YERE COKSAYIDATUR TEKNESI VE SAHIL GUVENLIK BOTU GONDERILDI. BATAN TEKNEDEN KURTARILANLAR KARAYA CIKARTILDI.(FOTO:IBRAHIM LALELI/ANTALYA-DHA)

 

ANTALYA'DA FIRTINA VE SIDDETLI YAGMUR NEDENIYLE YAT LIMANI ACIKLARINDA BIR TUR TENESI BATTI. KISA SUREDE BATAN VE TAMAMI SUYA GOMULEN TEKNENIN OLDUGU YERE COKSAYIDATUR TEKNESI VE SAHIL GUVENLIK BOTU GONDERILDI.(FOTO:IBRAHIM LALELI/ANTALYA-DHA)

FIRTINAYA YAKALAN TUR TEKNESİ DENİZDE MAHSUR KALDI YOLCULARI KURTARMA ÇALIŞMALARI BAŞLATILDI