Araştırma şirketi J.D. Power' ın Almanya' da yaptığı çalışmada 30 markayı geride bırakan Toyota, Müşteri Servis Endeksi'nde birinci sırada yer alma başarısını gösterdi.
Toyota' nın Auris modeli ise Araç Güvenilirliği Araştırması'nda da 15 binin üzerinde kullanıcının değerlendirmesi sonucu C segmentinde 84 puan alarak rakiplerini açık bir farkla geride bıraktı. Sahip oldukları araçları 2 yıl süreyle kullanan otomobil severlerin katıldığı araştırmada, kalite, güvenilirlik, aracın çekiciliği ve kullanım maliyetleri gibi koşullar değerlendirildi.
Müşteri Servis Endeksi'nde ise Yetkili Satıcı ve Servislerin kalitesi de değerlendirmeye tabi tutuldu. Müşterinin araca sahip olmasından, servise götürmesinde kadar geçen tüm süreçlerin değerlendirildiği araştırmada servis ve satın alma, markaya olan bakış ile bağlılık konusu da dikkate alındı. Toyota kullanıcılarının yüksek memnuniyet duyduğu sonuçlara göre; yeni otomobil alanların, önceki servis deneyimleri de sonuçlara etki eden faktörlerin başında geldi.