İstanbul Şişli Belediye Başkanı CHP’li Hayri İnönü’nün skandalları bitmiyor. Yakın çevresini astronomik rakamlarla danışman olarak işe alması ve kendisiyle eşine lüks araçlardan makam otomobil kiralamasıyla gündeme gelen İnönü, yeni bir skandala daha imza attı.

BU KADAR MASRAFIN NEDENİ NE?

Hayri İnönü, bir süre önce çalıştığı Hürriyet gazetesinden çıkarılan Ertuğrul Özkök’ün eski sekreteri Şermin Terzi adlı muhabiri CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bilgisi dahilinde 17 bin lira maaşla basın danışmanı olarak işe aldı. İnönü bununla da yetinmedi, kendisi için aylık 3 bin dolara kiraladığı Kanyon AVM’deki rezidansı Terzi’nin kullanımına verdi. İnönü, ayrıca Terzi’ye belediyede özel bir makam odası hazırlattı, makam aracı tahsis etti. Tüm masrafları belediye tarafından karşılanan Terzi’nin kuruma aylık maliyeti 30 bin liradan fazla.

GÜNLÜK MALİYETİ 400 TL

Kanyon’daki rezidansın kira kontratı Başkan Hayri İnönü’nün üzerine yapıldı. Dragos’ta bir villada ikâmet eden İnönü’nün yasa gereği adresini Şişli’de göstermesi gerekiyordu. Bu nedenle rezidansın kira kontratını kendi üzerine yaptıran İnönü, lüks daireyi Terzi’nin kullanımına verdi. Rezidansın yıllık kirası 110 bin lirayı buluyor. Aylık aidat ödemeleri de göz önüne alınırsa maliyet 150 bin lirayı geçiyor. Günlük maliyet ise 400 lira. Yani 5 yıldızlı bir otelle aynı fiyat.