TÜRKİYE'DE SON DURUM TABLOSU
Sağlık Bakanlığı , son 24 saatte korona virüs nedeniyle 21 kişinin hayatını kaybettiğini, toplam can kaybının 5 bin 46 olduğunu açıkladı. Bugün 52 bin 303 test yapılırken, bin 458 yeni vaka tanısı konuldu, bin 472 kişi ise iyileşti. Sosyal medya hesabı Twitter'dan açıklama yapan Bakan Koca şunları söyledi;

"Yoğun bakım hasta sayımızda bir artış oldu. Ancak hastalarımızın yoğun bakımda kalma ve toplam tedavi süreleri kısalmış durumda. Yeni vaka sayılarımızsa tedbirlerin azaldığını gösteriyor. Dünyada vaka sayıları tırmanışta. Türkiye’den iyi haberler verelim."Koronavirüs vaka sayılarını halka sunan Bakan Koca, Türkiye'de son 24 saatte 1,492 kişiye COVID-19 tanısı konulduğunu, 24 kişinin vefat ettiğini ve toplam vaka sayısının 191,657, can kaybının ise 5025 olduğunu açıkladı.

Koca, Türkiye'de son 1 günde 1,386 kişinin daha iyileşmesiyle COVID-19 tedavisi tamamlananların sayısının da 164,234 olduğunu söyledi.

Bilim Kurulu Toplantısından sonra açıklama yapan Fahrettin Koca, ölüm oranında yaş oranınına da dikkat çekti. Bakan Koca şunları ifade etti;

"Pandemi boyunca toplumsal srumluluğun gereklerini yerine getirmekle kalmadınız, örnek oldunuz. Sağlık yönünden sınava uygun şartların hazırlanması konusunda bizler elimizden geleni yaptık. Bilim Kurulumuz, sınav tedbir rehberimi hazırladı. Bugün itibariyle bizim de belirtmekte fayda gördüğümüz hususlar var. Örneğin okul girişlerindeki yığılmalarda ailelerin etkili olduğunu biliyorsunuz. Yığılmanın daha az olacağını umuyoruz. Yine de gençlere iştirak edecek aileler olursa, gruplar oluşturmamalarını rica ediyoruz. Sınav tarihi üzerinde yaşadığımız şartların sonucu olarak bazı gündemler oluştu."