Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Bandırma Üniversitesi’nde katıldığı 2. Bandırma ve Çevresi Sempozyumu’ndaki yaptığı konuşmada dile getirdiği “Bir makam sahibi olabilmek için ya Trabzonlu olacaksın ya da İmam Hatipli” sözlerine, tepkiler gelmeye devam ediyor. Cümlesinin espri olduğunu belirten Belediye Başkanı Yılmaz, Meclis’in de gündemindeydi.

Yücel Yılmaz’ın sözlerini dile getiren İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, AKP’ye mensup belediye başkanı ya da bürokratların her fırsatta Trabzonluları hedef gösteren açıklamalar yaptıklarını belirtti.

Örs, “Esenler Belediye Başkanıyla başlayan, Kahramanmaraş Belediye Başkanıyla devam eden bu zincire bugün de Balıkesir Belediye Başkanı eklenmiştir. Bu son hadiseden sonra Sayın Cumhurbaşkanımıza sesleniyorum: Belediye başkanlarınızı, Trabzon’la ilgili konuşurken 1 kez değil, 61 kez düşünüp konuşmaları hususunda gerekli uyarıları vakit geçirmeden yapın” ifadeerinde bulundu.

 

PARSİNDEN DE TEPKİ GELDİ

AKP Grup Başkanvekili Özkan, Örs’ün konuşması üzerine söz isteyerek, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz’ın öğrencilerle hitap ederken mizah sınırlarını aştığını ve Trabzonlu hemşehrileri üzdüğünü dile getirdi.