İran medyasında yer alan haberlere göre Dışişleri bakanı Zarif, İran'ın Milli Güvenlik Yüksek Konseyi Başkanı da olan Cumhurbaşkanı Ruhani'ye Amerikan Merkezi Kuvvetleri CENTCOM'un terör örgütleri listesine alınmasını teklif etti...

Bakan Zarif, ayrıca meclisinin çıkardığı "ABD'nin bölgedeki insan hakları ihlalleri ile maceraperest ve terörist adımlarıyla mücadele" kanunu uyarınca Milli Güvenlik Yüksek Konseyi'nin, ABD'nin Batı Asya'da CENTCOM adıyla hareket eden askeri güçlerini İran'ın "terörist gruplar" listesine almasını önerdi.

Bu öneri üzerine İran Milli Güvenlik Yüksek Konseyi de ABD Merkez Kuvvetlerini ' CENTCOM 'terör örgütleri listesine aldı.

AMERİKA İRAN DEVRİM MUHAFIZLARINI TERÖR LİSTESİNE ALDI

Amerika Başkanı Donald Trump, kısa süre önce İran Devrim Muhafızları Ordusunun ABD'nin yabancı terör örgütleri listesine eklendiğini duyurdu.

Beyaz Saray'dan Trump adına yapılan yazılı açıklamada, "Devrim Muhafızları Ordusu, İran hükümetinin küresel terörizm kampanyasını yönlendirme ve uygulama konusundaki ana aracıdır." ifadelerine yer verildi.