İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu bugün İstanbul Su Kontrol ve Otomasyon Merkezi'nde (İSKOM) basın toplantısı düzenledi. Toplantıda İSKİ'nin kademeli olarak suda yüzde 90 ile yüzde 175 arasındaki zammını reddeden meclis üyeleri vardı. AK Parti ve MHP'li meclis üyelerinin oluşturduğu Cumhur İttifakı'nı hedef alan İmamoğlu tehditler savurarak, "İSKİ, emin olun çok kısa vadede bu zararı, bu karara oy veren, yani bizim teklifimize revize bütçeye ret oyu veren, yeni fiyat tarifesine ret oyu veren her üyeden rücu edilecek. Bu konuda, mahkemelerde hukuk önünde faturasını göreceksiniz" dedi.
İBB Başkanın sözlerinin ardından tepkiler çığ gibi yükseldi.


Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız İBB Başkanına sert tepki göstererek şu paylaşımları yaptı :
'HİZMET EDİN DİYE OY VERİLDİ AĞALIK TASLAYIN DEĞİL'
Kar'da yoksunuz, kâr'da tepiniyorsunuz. İstanbullu hemşerilerimiz size hizmet edin diye oy verdi; ağalık taslayın, beceriksizliğinizi örtecek raconlar kesin diye değil. Hele ki kendi iradesiyle meclise gönderdiği meclis üyelerini tehdit edin diye değil Sayın Ekrem İmamoğlu.
Size yargıçlık, savcılık değil hizmetkarlık vazifesi nasip oldu, farkına varın. Deprem oldu, sahaya gelemediniz; sel oldu, şehre gelemediniz; kar yağdı, yola gelemediniz; bari kendinize gelin, haddinizi bilin. Yola çıkarken "İstanbul nimet nimet!" diye çıktınız, bugün akıl almaz oranda zamlarla milletimize su satmaya çalışıyorsunuz. AK Parti milletimizin yanında durunca tehdit ediyorsunuz.