AMERİKA'DA TRUMPTAN ARDI ARDINA ZAFERLER

Donald Trump son olarak iki gün önce Güney Carolina'da Nikki Haley'e karşı kazandığı zaferin ardından Cumhuriyetçi Parti'den başkan adaylığına bir adım daha yaklaştı. Eski başkan, rakibi Haley'nin bir dönem valilik yaptığı eyaleti yüzde 60 ile kazanarak art arda dördüncü zaferini elde etti.
Cumartesi gecesi ABD medyasının zaferini ilan etmesinden dakikalar sonra destekçilerine seslenen Trump, "Joe Biden'ın gözlerinin içine bakacağız. Ülkemizi mahvediyor. Biz de ona 'çek git Joe, kovuldun' diyeceğiz" ifadesini kullandı. ABD tarihindeki en maliyetli başkanlık yarışı olması beklenen bu yarışta Demokrat Parti'nin adayı Joe Biden'ın büyük bir nakit avantajı var. Trump ise artan yasal masraflarını karşılamak için bağışlara giderek daha fazla bel bağlıyor.

TRUMP'A ÖLÜMCÜL MEKTUP
Öte yandan Salı gecesi gizemli bir kişi Donald Trump'a bir mektup gönderdi. Mektubu, Trump'ın en büyük oğlu teslim aldı ve açtı. Zarftan çıkar çıkmaz patlayan mektuptan iddiaya göre beyaz bir madde çıktı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda sağlık ve polis ekibi sevk edildi ayrıca tehlikeli madde giysisi giyen yetkililer de Trump'ın Florida'daki evine geldi.

SOLUYUNCA ÖLDÜRÜYOR


ABD medyası söz konusu maddenin solunulduğu takdirde hızla öldüren şarbonun bir türü olduğunu yazdı.
2011 yılında Colorado'lu bir adam, Eski Başkan Barack Obama'ya, Kongre üyelerine ve Arjantin konsolosluklarına beyaz güçle dolu, daha sonra şeker maddesi olduğu kanıtlanan mektuplar gönderdiğini itiraf etti.

Geçtiğimiz yıl Kansas, Tennessee ve Montana'dan 120'den fazla Cumhuriyetçi eyalet milletvekiline tehdit notlarıyla birlikte benzer madde içeren mektuplar gönderdi. Federal Soruşturma Bürosu olayla ilgili soruşturma başlattı.