FETÖ terör örgütüne üye olmaktan tutuklu Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi " NASA " çalışanı Serkan Gölge’nin serbest bırakıldığı bildirildi.

AMERİKA TÜRKİYE İLİŞKİLERİNİ OLUMSUZ ETKİLEMİŞTİ


ABD ile Türkiye’nin arasında gerginliklere neden olan NASA çalışanı Serkan Gölge’nin aynı zaman ABD vatandaşlığı da bulunuyor. Geçtiğimiz yıl Rahip Brunson ve tutuklu yargılanan ABD Konsolosluğu görevlisi Metin Topuz ile birlikte Türkiye’den istenen Serkan Gölge’nin serbest kalması ile ABD’nin Türkiye’den istediği üç kişiden ikisi teslim edilmiş oldu.

AMERİKAN DIŞİŞLERİ’NDEN AÇIKLAMA
ABD Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Serkan Gölge’nin serbest bırakılmasını memnuniyetle karşılıyoruz” denilirken Gölge’nin davasının tutuklu ABD Konsolosluğu çalışını Metin Topuz’un davasıyla birlikte takip edileceği mesajı verildi.

FETÖ ÜYESİ SERKAN GÖLGE KİMDİR?
Serkan Gölge, eşi ve iki çocuğuyla aile ziyareti için gittiği Hatay'da 2016 yılında darbe girişiminden bir hafta sonra ihbar üzerine tutuklanmıştı.
Gölge tutuklanmadan önce Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi NASA'nın Houston'daki Johnson Uzay Merkezi'nde çalışıyordu. Gölge, uzay radyasyonunun astronotlar üzerindeki etkisini araştırıyordu.