İstanbul Büyükşehir Belediyesi burs sonuçları geçtiğimiz hafta açıklandı. Bursu almaya hak kazanan öğrenciler, burs kazandılarını görünce bu kez İBB bursunun ne zaman yatacağını merak ediyor. İşte İBB bursu ne zaman yatacak? İBB bursu yedek liste açıklandı mı? sorusunun detayları…

İBB BURSU NE ZAMAN YATACAK ?

Burs alamaya hak kazanan öğrenciler, İBB bursu ne zaman yatacak?’’ diye soruyor. İBB bursunun, Genç Üniversiteli Eğitim Yardımı evrak süresinin tamamlanmasının ardından ödeneceği tahmin ediliyor.

İBB BURSU YEDEK LİSTESİ AÇIKLANDI MI ?

İBB öğrenci bursu hakkında, süre uzatılmasına ilişkin İBB'den yapılan açıklama şöyle;

"Beyan ettiğiniz tüm bilgilerin doğru olduğunu gösteren evraklarınızı 6 Aralık 2019 Cuma tarihine kadar teslim edebilirisiniz.

Yanlış ya da eksik beyanda bulunan öğrencilerin belgeleri kabul edilmeyecektir. Yanlış ya da eksik beyanınız varsa sonuç sayfasında ilan edilen belge teslim merkezlerinden değişiklik dilekçenizi doldurabilir ve güncel puanınız ile yedek listesinde yeniden değerlendirmeye alınabilirsiniz.

Yedek listeler en geç 7 Aralık 2019 Cumartesi açıklanacaktır. Genç Üniversiteli Eğitim Yardımına gösterdiğiniz ilgi için teşekkür eder, eğitim hayatınızda başarılar dileriz."

Burs ödemeleri için kesin bir tarih verilmedi. İBB tarafından açıklama yapılır yapılmaz sayfamızda bulabilirsiniz.

İBB BURSU NE KADAR ?

Genç üniversiteli İBB bursu, 30 bin öğrenciye üç parça halinde toplamda 3.200 TL halinde ödenecek.