Tesla Semi Projesi, Tesla'nın önemli projelerinden biri. Elon Musk'ın da her zaman önemini belirttiği ve deyim yerindeyse diğer projelerden ayrı bir öneme sahip olan elektrikli kamyon Tesla Semi'nin taşımacılık anlamında taşları yerinden oynatması bekleniyor, tabi üretilirse. Zira, geçtiğimiz yıl başlayacak üretim 2020'ye ertelenmişti. Bu durum öngörülebilir olsa da kimse Tesla Semi'nin bir kez daha erteleneceğini düşünmüyordu. Nitekim aklımıza gelmeyen başımıza geldi.

TESLA SEMİ PROJESİ YİNE ERTELENDİ

Tesla, elektrikli kamyonun üretimini bir kez daha erteledi. Tesla Semi'nin üretimi 1 yıl daha bekleyecek. Yani Tesla Semi'yi yollarda görebilmek için önümüzde koca bir yıl daha var. Ama ne oldu da Tesla Semi'nin üretimi koca bir yıl ertelendi?

TESLA SEMİ NEDEN ERTELENİYOR?

Tesla, gecikme için bir açıklama yapmadığı için bu sorunun kesin bir cevabı yok. Fakat tahminler milyonlarca insanı kaybetmemize neden olan koronavirüsü gösteriyor. Anlaşılan birçok şirketin koronavirüs nedeniyle üretim sürecinde ve ürün tedariğinde sıkıntı yaşadığı bir dönemde, Tesla'da elektrikli kamyonunun üretimini 2021'e ertelemek zorunda kalmış, belki de en doğru olanı yapmış.