Son zamanlarda iPhone 12 hakkında bazı sızıntılar görüyoruz. Ancak bunlardan bazıları kimilerine olağan dışı gelmiş olacak ki, XDA Developers yazarlarından Max Weinbach, EverythingApplePro'nun YouTube kanalına bu öngörülerin hangilerinin mantıklı olduğunu, hangilerini iPhone 12'de görebileceğimiz hakkında bilgi verdi.


120 Hz Ekran ve 5G Desteği

Weinbach'e göre iPhone 12'de, iPad Pro'da da yer alan ProMotion teknolojisi yer alacak. Böylece iPhone 12, 120 Hz ekranlı telefonların arasına sonunda katılacak. Elbette buna ilave olarak, yine pek çok telefonda artık zaten bulunan 5G desteği de iPhone 12'de de bulunacak.
120Hz ekran ve 5G desteği ile beraber telefonun daha yüksek pil tüketiminde bulunacağını da öngören Weinbach, buna bağlı olarak iPhone 12'nin daha güçlü bir batarya kullanacağını düşündüğünü söylüyor. Weinbach, özellikle iPhone 12 Pro'da 4400 mAh kapasitesinde bir batarya bulunacağını öngörüyor. Bu, iPhone 11 Pro Max'te 3969 mAh kapasiteli bataryanın bulunduğunu düşündüğümüzde, bu önemli bir adım.


Gelişmiş FaceID ve LiDAR Teknolojisi

FaceID hakkında da konuşan Weinbach, iPhone 12'de daha geniş açıya sahip bir FaceID sensörünün bulunacağını da söylüyor. Buna ilave olarak iPhone 12 Pro'nun arka kamerasında da önemli güncelleme öngören Weinbach, LiDAR (Lazer Görüntüleme Algılama ve Aralığı) tarayıcının da iPhone 12 ile beraber karşımıza çıkacağını düşünüyor. LIDAR, lazer ışınları kullanılarak bir nesne veya bir yüzeyin uzaklığını görmeye yarayan teknolojidir. Bu teknolojiden gelişmiş arttırılmış gerçeklik deneyimi geliştiriliyor.
Özellikle iPhone 12 Pro'nun daha gelişmiş düşük ışık performansına sahip olacağının altını çizen Weinbach, Akıllı HDR işlevinin yanı sıra 3x optik zoom seçeneğinin de iPhone 12 serisiyle beraber hayatımıza gireceğini belirtiyor.