Operasyonun ilk Şehidi Musa Özalkan nasıl şehit oldu? Keskin nişancıların, PYD’NİN keskin nişancılarıyla amansız mücadelesi ! 1083 Rakımlı Keltepede 9 şehit verdiğimiz 18 saat süren çatışmada neler yaşandı?

Tamamen gerçek, o anları yaşayanların anlatımları ile yazılmış, kurgusuz, ham bilgilerin yer aldığı Barış Savaşçıları kitabı artık sizlerle…

 Dünya basını attığı manşetlerle, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Afrin’e düzenleyeceği operasyonun yıllarca sürecek bir bataklığa girmek anlamı taşıyacağı haberlerini veriyordu. Başta Amerika, Fransa ve Almanya’nın yeni nesil silah sistemleri ile donatılmış PKK – PYD terör örgütlerine yüklediği anlam maalesef başkaydı...

 20 Ocak 2018 günü Türkiye'min farklı askeri havaalanlarından aynı anda havalanan Türk Hava Kuvvetlerine bağlı 72 savaş uçağı 3900 km yüz ölçümüne sahip Afrin'de bulunan PKK- PYD terör örgütüne ait yüzlerce hedefi vurmaya başladı.

 


Kara birliklerinin de bölgeye girmesiyle birlikte, 58 gün süren Türkiye'nin en büyük terör operasyonlarından biri olan ZEYTİNDALI HAREKÂTI başlamış oldu.

 Okuduğunuz bu satırlar, tarihten coğrafyaya, siyasetten, son dönem değişen yahut kimi güçler eliyle değiştirilmeye çalışılan dünya düzenine dair hemen yakınımızda ve ülkemizde gerçekleşen olaylar ve olayların tanıkları üzerinden kurgusuz bir biçimde sadece gerçeklerden yola çıkılarak kaleme alınmıştır.

Operasyonun en ön hattında görev yapan Kara Kuvvetleri Komando Tugayları, Jandarma Genel Komutanlığı Komando Tugayları ve Polis Özel Harekât Başkanlığı personeliyle yapılan görüşmelerin anlatımlarını bulacağınız bu kitap, Afrin'e düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı’nın tüm detaylarını içermektedir.

 Tarihini bilmeyen toplumlar geleceklerine yön vermek konusunda her daim başarısız olmuş ve hüsrana uğramışlardır. Bir toplumda tarih bilincinin yeni kuşaklara aktarılması, ancak bu tarihi var eden yaşanmış vakıaların yazıya dökülmesi ile mümkündür inancı ile çıktığım yolda beni yalnız bırakmayan siz değerli okuyuculara ve kitabımda ismi geçen ölümsüz şehitlerimiz ile gazilerimize ve isimsiz kahramanlarımıza, sonsuz şükranlarımla.

 

İsmail Umut Arabacı Kimdir ?

1978 yılında Balıkesir’in Gönen ilçesinde doğdu. Bursa Hürriyet Endüstri Meslek Lisesi ve ardından Açık Öğretim Lisesi’nden mezun oldu.

Meslek hayatına 1993 yılında Bursaspor Taraftarlar Derneği’nin kurmuş olduğu Şampiyon FM isimli radyo kuruluşunda başladı. Ardından sırasıyla Flash TV, Kanal D Spor, Uğur Dündar yönetimindeki Arena, Mehmet Ali Önel yönetimindeki Deşifre, Suat Kozluklu yönetimindeki Muhabir haber programlarında çalıştı.

ismail umut arabacı

2008’den itibaren 4 yıl Mehmet Ali Birand yönetimindeki Kanal D Haber Merkezi’nde görev yaptı. 2012-2014 yılları arasında Sabah Gazetesi’nde meslek hayatına devam etti. TRT Televizyonunda 30 bölüm yayınlanan Küba’nın İzinde isimli belgesel çalışmasının ardından, 2016 2020 yıllrında CNN TÜRK Haber Merkezi’ne geçti şuan Tv Net haber kanalında istihbarat şefi olarak çalışmaktadır.

İsmail Umut Arabacı, Polis, Adliye,sıcak haber alanında aktif olarak 25 yıldır çalışmakta olup Gürcistan, Suriye, Libya, Mısır, Irak gibi ülkelerde
yaşanan çatışma ve iç savaşları takip etti. Bu alanda birçok başarılı habere imza attı.
Suriye’de PKK-PYD ve Deaş terör örgütlerine yönelik düzenlenen Fırat Kalkanı, Zeytindalı ve Barış Pınarı Harekatları’nı
operasyon sahasında takip etti. Terör, terör örgütleri, terör örgütlerinin finans kaynakları, istihbarat örgütleri,
Ortadoğu ve savunma sanayi kişisel ilgi alanı olup, bu konularda haberler hazırlamaktadır.
Gazetecilik dışında İstanbul Aydın Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi olarak, Medya Okur Yazarlığı, TV Program Yapım
Teknikleri, Sunum Teknikleri, TV’de Dış Çekim Teknikleri derslerini vermektedir.