Açıklamada, “Bugün kamuoyuna farklı kaynaklardan yansıyan haberler dolayısıyla bir açıklama yapılması gereği doğmuştur. İTÜ Vakfı, Doğa Kolejleriyle ilgili müzakereleri olumlu yönde devam ettirmektedir. Kamuoyu bilgilendirmesi en kısa zamanda İTÜ resmi kanallarından yapılacaktır” ifadelerinde bulunuldu.

 

 

ÖĞRENCİ VE VELİLER İÇİN


Görüşmeler devam ediyorken İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları’ndan öğrenci velileri ile alakalı da bir açıklama yapıldı. Açıklamada, “İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları’ndan bağımsız olarak yürütülen bu görüşmelerin olumlu neticelenmesi durumunda, söz konusu eğitim kurumu İTÜ Vakfı çatısı altında ‘Doğa Koleji’ adıyla eğitim öğretime devam edecektir” ifadelerinde bulunuldu.


TEKLİFLER YAPILDI


Doğa Koleji'ni satın almak için son olarak okulun lisanslı 49 kurucusu teklifte bulundu. Teklifin detayların da Uluer Grup ana merkeze ait 126 şubenin yüzde 60 kadarını almak istiyor. Geri kalan şubelerin diğer kuruculara ait olmasına ait öngrüler var. Franchise sahipleri sorunu çözmek, geçmiş öğretmen maaşlarının ödenmesi ve gelecek yıl Eylül'e kadar maaşların ödeyebilmesi için bir finans planı oluşturdular. 49 şubenin yaklaşık 600 milyon TL gibi bir tutarı ödemeye hazır oldukları iletiliyor.

BAKAN ZİYA SELÇUK’A SORU

Doğa Koleji’nin İTÜ Vakfı’na satıldığı şelinde iddialar basına yansımıştı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, basın mensuplarının bu yöndeki sorularına, dışarıdan birçok bilgi olduğunu fakat Bakanlık olarak, kanıtlar ışığındaki durumlara baktıklarını dile getirmişti.