23 Mart 2020 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı’nca başlatılan uzaktan eğitim faaliyetleri ülke genelinde EBA TV ve EBA üzerinden aralıksız bir şekilde devam ettiriliyor. Eğitime evlerinden devam etmekte olan öğrenciler, bir yandan EBA TV’deki yayınları takip ederken diğer yandan da EBA üzerinden canlı derslere katılım gösteriyor. Bu süreci yakından takip etmekte olan İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, öğrencilerin bazılarının bilgisayar ya da tableti olmaması sebebi ile canlı derslere katılamadıkları bilgisinin okul müdürleri tarafından iletilmesi üzerine harekete geçerek bir kampanya başlattı.

“UZAKTAN EĞİTİME sen de DESTEK ol” sloganıyla başlatılan kampanya ile öğrencilerin bilgisayar ve tablet ihtiyacı karşılanacaktır. Söz konusu kampanya ile hayırseverler ve sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra il genelindeki resmi/özel kurum ve kuruluşlar vasıtasıyla bağışlanan yeni veya kullanılmayan çalışır durumdaki tablet ve bilgisayarlar öğrencilere ulaştırılacaktır. Bağış gerçekleştirecek kişiler tarafından teslim edilen tablet ve bilgisayarların gerekli bakımları yapılıp, ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtımı yapılacaktır.

“Yalnızca çağı yakalayan değil, çığır açan bir nesil…”

Hayata geçirilecek olan “UZAKTAN EĞİTİME sen de DESTEK ol” kampanyası ile ilgili olarak düşüncelerini dile getiren İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer YAHŞİ şunları kaydetti: “Ülkemizde ve dünyada bireysel izolasyonun zorunlu hale geldiği bu dönemde kalplerimiz birlikte ve evlatlarımız için atıyor. Bu süreçte İzmir eğitim ailesi olarak şehir merkezinden en uzak köylere kadar bu güzel ülkenin yarınları için tek ses tek yürek kenetlendik. Yalnızca çağı yakalayan değil, çığır açan bir nesil hedefimize doğru ilerlerlerken hiç kuşkusuz çocuklarımız, milletimizin göğsünü kabartacak başarılara imza atacaktır. Tarih şahitlik etmektedir ki millet olarak ele ele verdiğimizde her türlü güçlüğün üstesinden geldik. Bu da bir imtihan. Şartlar ne olursa olsun birlikte hareket ettiğimiz sürece her şerden bin hayır çıkarıp bu günleri de aşacağız.”