İzmir’in Seferihisar ilçesi yakınlarındaki otluk alanda çıkan yangın günübirlik tatilcilere kabus dolu anlar yaşattı. Hafta sonu tatili için sahile gelen vatandaşların arabası kullanılmaz hale geldi. 57 araç tamamen yanarken, 45 araçta hasar oluştu. Toplamda 102 araç hasar gördü.

İzmir'in Seferihisar ilçesine bağlı Sığacık Mahallesi yakınlarındaki Ekmeksiz Plajı yakınlarında henüz nedeni belirlenemeyen ve makilik alanda çıkan yangın şiddetli rüzgarın etkisi ile hızla büyüdü.

DENİZDE YÜZENLER ARABALARINI KURTARMAYA KOŞTU

Alevler bir anda iki otomobili yakmaya başlayınca arka arkaya sıralanan yaklaşık 300 araçtan 57 tanesi tamamen yandı, 45 araçta hasar oluştu. Plajda güneşlenenler ve yüzenler otomobillerini kurtarmak için seferber oldu.

İhbar üzerine olay yerine Seferihisar ve İzmir Büyükşehir Belediyeleri'ne ait 14 itfaiye aracı ile Orman Bölge Müdürlüğü'ne ait 6 arazöz, üç helikopter ve 80 orman işçisi yangına müdahale etti.

YANGINDA 8 KİŞİ YARALANDI

Otomobillerini alevlerden kurtarmak isteyen 8 vatandaşın yaralanarak ambulanslarda tedavi edildiği belirtildi. Sığacık Seferihisar yolu uzun süre trafiğe kapandı. Vatandaşların otomobillerini kurtarmak isterken büyük kaos yaşandığı ve onlarca otomobilde maddi hasar oluştuğu açıklandı...