İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri; uyuşturucu madde kaçakçılığı ile mücadeleye yönelik nefes kesen bir operasyon düzenledi. Operasyonda; yurt dışından yasadışı yollarla yurda sokulan ve Zeytinburnu başta olmak üzere İstanbul ili genelinde torbacılara dağıtım yapan (A.T.) isimli bir şahıs yakalandı. Uyuşturucu sevkiyatında ticari taksileri kullanan (A.T.)’nin aracında ve ikamet adresinde yapılan aramalarda; toplam (85) kilo uyuşturucu madde (Skunk) ele geçirildi. (A.T.) çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Ticari Taksileri Kullanarak Uyuşturucu Dağıtımı Yapmış

İstanbul İl Jandarma Komutanlığınca uyuşturucu madde kaçakçılığı ile mücadeleye yönelik yapılan istihbari çalışmalar neticesinde; Torbacı Aziz isimli bir şahsın temin ettiği uyuşturucu maddeyi (Skunk) yasadışı yollardan yurda sokarak, İstanbul Zeytinburnu bölgesine getirip bir sitede depoladığı, buradan ticari taksi kullanarak, farklı ilçelerdeki torbacılara dağıtım yapan şahıslara verdiği bilgisi elde edildi.
Alınan bilgi kapsamında yapılan istihbari çalışmalar ve fiziki takip sonucunda; şahsın kimliği ve uyuşturucu maddeyi depoladığı site tespit edilerek, çalışmalar bu bölgede yoğunlaştırıldı.

Jandarma Ekipleri Pusuya Yattı, Şüpheliyi Kıskıvrak Yakaladı

Jandarma ekipleri; şüpheli (A.T.)’nin fiziki takibi esnasında belirlediği muhtemel noktalara ekipler yerleştirdi. Adım adım takibine devam edilen (A.T.)’nin Küçükçekmece’de uğradığı adrese ticari bir taksinin geldiği, (A.T.)’nin ise yaya olarak gelip siteye giriş yaptığı tespit edildi. Kısa süre sonra, (A.T.)’nin elinde beyaz bir poşetle binadan çıkarak, ticari taksiye doğdu yöneldiği esnada Jandarma ekiplerince şahıs kıskıvrak yakalandı. Şüphelinin elinde bulunan beyaz torbada yapılan kontrolde; (10) kilo uyuşturucu madde (Skunk) ele geçirildi. Şüphelinin ikamet adresinde de arama yapan ekipler (75) kilo Scunk daha buldu.
(A.T.) çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderilirken, olayla bağlantısı olduğu değerlendirilen şahıslara yönelik derinlemesine soruşturmaya devam ediliyor.