Polis kaynaklarından alınan bilgiye göre, İlhan Ünğan, Bağdat Caddesi'ndeki bir kafenin önünde bulunan arabasının yanında dururken hareket halinde ki bir başka araçtan ateş edildi, açılan ateşte Ünğan vurulularak yere düştü.

Şüpheli ya da şüpheliler olayın ardından hızla uzaklaştı.

Çevredekilerin haber vermesi üzerine bölgeye polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.
Yapılan inceleme sonucunda Ünğan'ın hayatını kaybettiği belirlendi.

Görgü tanıkları, Ünğan'ın eşi ve çocuğunun olay sırasında arabada bulunduğunu, çevredekiler tarafından bölgeden uzaklaştırıldığını ifade etti.
Bölgede inceleme yapan polis, şüpheli ya da şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı.

3 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI
Cumhuriyet savcısı ve olay yeri inceleme ekiplerinin çalışması sürerken, buraya gelen Ünğan'ın yakınlarından 3 kişi gözaltına alındı.

Olay yerindeki incelemelerin tamamlanmasının ardından Ünğan'ın cesedi, ambulansla Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı. İlhan Ünğan'ın yanında vurulduğu aracı da çekiciyle olay yerinden alınarak emniyete götürüldü. Ekiplerin çalışmalarını tamamlamasının ardından caddede kontrollü olarak sağlanan trafik akışı normale döndü.

FİRARİ OLARAK ARANIYORDU
İlhan Ünğan, 26 Eylül 2014'te, Büyükçekmece'de trafik ışıklarında durdukları sırada Devrim Öztunç ve Arzu Sharifi Zindaşti'nin çapraz ateşe tutularak öldürülmesi davasında firari sanık olarak aranıyordu. Davada, Ünğan'ın ağabeyi Orhan Ünğan ise tutuklu olarak yargılanıyor.