Şehit Piyade Sözleşmeli Er Yener Kırıkcı’nın cenaze töreninde Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu linç etmek isteyen grubun içinden yumruk atan Osman S., Eskişehir’in Sivrihisar ilçesinde yakalandı, gözaltına alındı. Gözaltındaki diğer 5 kişinin de ifade işlemlerinin sürdürüldüğü belirtildi.

Türkiye- Irak sınırında Hakkari Çukurca bölgesinde yürütülen operasyonlar sırasında, PKK terör örgütü mensubu teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan askerlerden Piyade Sözleşmeli Er Yener Kırıkcı, dün Ankara’nın Çubuk ilçesine bağlı Akkuzulu Mahallesi’nde düzenlenen cenaze töreninin ardından toprağa verildi. Cenazede CHP lideri Kılıçdaroğlu, bir grubun linç girişimine maruz kalarak tekmeli ve yumruklu saldırıya uğradı. Koruma ekibi ve güvenlik güçleri tarafından aynı mahallede yaşayan Rahim Doruk’un evine götürülen Kılıçdaroğlu, yaklaşık 1,5 saat sonra bu evden çıkarılıp, zırhlı araca bindirilerek bölgeden uzaklaştırıldı.

Yaşanan olaylar üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı linç girişimi ve saldırı ile ilgili soruşturma başlattı. Başlatılan soruşturma kapsamında, Kılıçdaroğlu’na yumruk atan kişinin, mahallede oturan Osman S. olduğu tespit edildi. Saldırıyla ilgili 5 kişinin daha kimliği belirlenerek, gözaltına alındı.