1.Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren otomotiv ürünleri fabrikasında nedeni henüz belirlenemeyen sebeble yangın çıktı. Olay itfaiyeye haber verildi. İhbar üzerine olay yerine itfaiye, sağlık, polis ve jandarma ekipleri sevk edildi. Kısa sürede fabrikayı neredeyse tamamen saran yangına itfaiye ekipleri müdahale etti. Düzce itfaiyesine takviye olarak çevre illerden itfaiye ekipleri bölgeye sevk edildi. Söndürme çalışmalarına Kocaeli, Bolu ve Sakarya'dan gelen itfaiye ekipleri de destek verdi.

İtfaiye ekiplerinin yaklaşık 5,5 saat süren çalışmasının ardından kontrol altına alınan yangın alanında soğutma çalışmaları sürüyor.

Düzce Valisi Zülkif Dağlı, yaptığı ikinci açıklamada, "İlimiz 1. OSB'de bulunan fabrikada akşam saatlerinde çıkan yangın kontrol altına alınmış olup, soğutma çalışmaları devam etmektedir. Yangının başladığı ilk andan itibaren çalışmalarını sürdüren ve çevre illerden destek veren itfaiye ekiplerine teşekkür ediyorum." ifadesini kullandı.

ŞEHRİN EN BÜYÜK FABRİKASI

Bünyesinde 300 kişinin çalıştığı fabrika, Düzce'nin en büyük fabrikası olarak biliniyor. Hafta sonu tatilinde olan ve çalıştıkları fabrikanın yandığını duyan işçiler fabrika önüne gelerek yangını izledi. Yanan fabrika etrafında bulunan fabrikalardan da yangına müdahale için takviye yangın hortumları çekilerek yardım edildi.