Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi olan Samsung'un uzun zamandır kendinden söz ettiren ve büyük bir merakla beklenen telefonu Samsung Galaxy Note20 Ultra, ilk kez basın görselleriyle karşımıza çıktı. Yalnızca konsept tasarımları sayesinde tasarımı hakkında bilgi sahibi olabildiğimiz telefonun resmi basın görselleri internete düştü.

Wccftech'in aktardığı bilgilere göre görseller, Samsung'un resmi Rusya sitesinde ortaya çıktı. Görsellerin ortaya çıkmasının ardından sitenin hemen kapatıldığı iddia edildi ancak hikayenin biraz daha farklı olduğunu keşfettik.

Görsele iyi bir bakarsak, telefonda ya da kalemde herhangi bir marka yok. Ancak işin ilginç kısmı da bu. Samsung Rusya'nın sayfasına girdiğiniz zaman bu görsellerin hâlâ sitede bulunduğunu ancak üzerinde 'Galaxy Note 10' yazdığını görürsünüz. Bu nedenle görsellerin yanlışlıkla yerleştirilmiş resmi Galaxy Note20 Ultra render görselleri olma ihtimali yüksek.

sonraki ay Samsung'un UNPACKED etkinliğinde duyurulması öngörülen Samsung Galaxy Note20 Ultra, fotoğraflarda oldukça şık görünüyor. Telefonun ön panelinin bir görselini bulamasak da arka tarafta büyük bir kameranın bulunduğunu görebiliyoruz.

w

Note serisinin keskin hatlarını koruyan Samsung, S-Pen'de de telefonla tamamen uyumlu renk seçerek telefonun şıklığını artırmış. Son olarak telefonun renk seçeneklerinde klasiğin dışında bir renge gidilmiş olması da kullanıcılara renk seçeneklerinde çeşitliliğin olabileceğini işaret ediyor.

Telefonun şu an için tasarımına dair en net görselleri bir kenara bırakıp resmi olmasa da iddia edilen donanıma bakıldığında telefonda 3,1 GHz hıza sahip olan Qualcomm Snapdragon 865 işlemci kullanılacağı söyleniyor. 16 GB RAM ve 256 GB UFS 3.1 depolamaya sahip olacağı söylenen telefonun 45 W'lık hızlı şarj destekli 4.500 mAh bir pili de beraberinde getirmesi bekleniyor.