Trabzonspor sezonun en önemli maçına ağustos ayında çıkıyor. Şampiyonlar Ligi Play-Off Turu ikinci maçında Trabzonspor, Danimarka'nın güçlü ekibi Kopenhag'ı konuk ediyor. Turu geçen taraf adını Devler Ligi gruplarına yazdıracak.
Turun ilk ayağını deplasmanda 2-1 yitiren Fırtına bugün mutlaka kazanmak zorunda. Alınacak galibiyet tek farklı olursa maç uzatmalara, ardından da penaltılara gidecek. Trabzonspor iki farkı bulursa tur atlayacak. Diğer sonuçlar Kopenhag'a yarayacak.
Kupa 1'de yer almanın ekonomik değeri de görkemli: 19.4 milyon Euro… Bu rakam, galibiyet, beraberlik ve tur geçme primleriyle iyice artacak. Temsilcimiz play-off turunun kaybedeni olursa yoluna Avrupa Ligi gruplarında devam edecek. Kupa 2'den alınacak para ödülü ise yaklaşık 10 milyon Euro…

TRABZONSPOR ŞAMPİYONLAR LİGİ’NDEN NE KADAR ALACAK?
Katılım payı…..15.6 milyon Euro
Yayın havuzu…..2.4 milyon Euro
Katsayı primi……1.1 milyon Euro
Galibiyet primi…2.8 milyon Euro
Beraberlik primi….930 bin Euro
Son 16 primi…..9.6 milyon Euro
Çeyrek final…. 12.5 milyon Euro
Final…………….15.5 milyon Euro

MUHTEMEL 11’LER
Trabzonspor: Uğurcan, Larsen, Bartra, Hugo, Eren, Siopis, Dorukhan, Djaniny, Trezeguet, Cornelius
Kopenhag: Ryan, Dicks, Vavro, Khotcholava, Kristiansen, Zeca, Haraldsson, Lerager, Falk, Claesson, Biel

KOPENHAG’IN KALDIĞI OTELE AKIN ETTİLER
Öte yandan bordo-mavili taraftarlar konuk ekibin kaldığı otelin önüne giderek sloganlar attı ve havai fişek gösterisi yaptı.
İlk maçta Trabzonspor’un kaldığı otele yakın bir yerde hava ifişek gösterisi yapılmıştı. Trabzonsporlu idarecilerinin şikayetine rağmen gösteri devam etmişti.
Yaşanan bu gelişmelerin üzerine ise bu gece geç saatlerde bordo-mavili taraftarlar da Akçaabat’da bir otelde kalan FC Kopenhag takımının kaldığı otelin önüne giderek sloganlar attı ve havafişek gösterisi yaparak ses yaptı.