Fenerbahçe' nin efsane ismi Can Bartu 1 Ocak 1936’da İstanbul’da dünyaya geldi. Spora Fenerbahçe basketbol takımında başladı. Altı kez Milli Basketbol Takımı formasını giyen Bartu, 1956'da Fenerbahçe'de profesyonel futbol kariyerine başladı. 1961'de İtalya'nın Fiorentina takımına transfer oldu. Daha sonra Venezia ve Lazio'da da oynadı. 1 Ocak 1961’de Fiorentina - Glasgow Rangers arasında oynanan final maçında da forma giyen Can Bartu , Avrupa Kupaları’nda final maçı oynayan, ilk Türk futbolcusu oldu. İtalyan taraftarlar tarafından, "Sinyor Bartu" şeklinde lakab takılan Bartu, Türk futbolunun unutulmazları arasındaki yerini alırken, Türkiye' de de " SİNYOR " olarak anılmaya başlandı.


Avrupa macerasının ardından Can Bartu 1967 yılında evine, Fenerbahçe'ye döndü. Sarı-lacivertli forma altında toplamda 162 lig maçı oynayan Bartu bu maçlarda 62 gol atma başarısını gösterdi..
Fenerbahçe Spor Kulübü tarihine, Basketbol ve Futbolla beraber yazılan Can Bartu, hem futbol hem basketbol milli formasını giyebilen ilk ve tek sporcu ünvanını elinde bulundurmaktadır.. Bartu, aynı gün içinde, Galatasaray'la oynanan basketbol maçında 28 sayı kaydederken, Dolmabahçe'de de futbol maçına çıkmış ve bir gol atmış bir oyuncudur. A Milli Futbol Takımı'nın formasını toplamda 26 kez giyerek 6 da gole imza attı. 1970 yılında futbolu bırakan Can Bartu, spor yazarlığına başladı. Efsane isim en son Fenerbahçe Televizyonu'nda yorumculuk yapıyordu.