1.1 milyon kişi onu takip ediyor... Youtuber ve Tiktok fenomeni Aslı Güler hakkında bilinmeyenler

Yaşı 22, takipçi sayısı 1.1 milyon… Türkiye'nin en çok konuşulan fenomenlerinden Aslı Güler, Magazin ekibimize konuştu..

  

Aslı Güler 22 yaşında. Yeni neslin idolü.

Z kuşağının hayallerindeki mesleği yapıyor.

 


Sosyal mecralardaki toplam takipçi sayısıysa 2 milyona yakın. Aynı zamanda global sayfalarda ismini sıkça duyuyoruz.

 


Nasıl başardın bu kadar çok sevilmeyi?

 


Çok araştırma yapıp, emek verdim. Yaratıcı içerikler oluşturmaya çalışıp insanların dikkatini çekip zamanla sevgilerini kazandım.

 


Takipçilerinin yaş aralığı nedir?

 


15-24 yaş aralığı yoğunlukta olmak üzere her yaştan takipçiye sahibim

 


Herkes fenomen olabilir mi?

 


Emek veren ve severek bunu yapan yaratıcı her bireyin fenomen olabileceğini düşünüyorum.

 


Kitap okumayı sever misin?

 


Evet, özellikle tarih ve mitoloji kitaplarına bayılırım. Hatta kitaplarda okuduğum değişik karakterleri makyajlarımda kurgulamaya bayılıyorum.

 


YouTube'da gün geçtikçe daha fazla popüler oluyorsun. Başka içerikte videolar çekmeyi düşünüyor musun?

 


Son zamanlarda makyaj videolarının yanı sıra eğlence içeriklerine de ağırlık vermeye başladım. Değişmeyenler zamanla unutulur. O yüzden sık sık farklı içerikler oluşturup dinamik kalmaya çalışıyorum. Daha fazla kategorilerde de içerik planlamalarım var tabiki.

 


Hedeflerin neler?

 


Her fenomenin olduğu gibi daha fazla bir kitleye ulaşmak sanırım. Çünkü günümüzde artık önemli bir iş sektörü olan sosyal medya bu hayatta en keyif alarak yaptığım şey. Başarılı olduğumuzu eriştiğimiz sayılarla ve onların güzel yorumlarıyla görüyoruz. Çok daha fazla insanın kalbine dokunmak en büyük hedefim.

 


Eğitimin ne durumda?

 


Uludağ Üniversitesi'nde Siyaset okuyorum. Bu yıl sosyal medyaya biraz daha ağırlık verebilmek için okulumu dondurdum. Ama İstanbul'a geçiş yapıp bölümüme devam edeceğim.

 


Linç edildiğin oluyor mu?

 


Evet, en büyük lincim Tiktok uygulamasında video içeriği oluşturduğum için Twitter'da gündem olan bir videomun 'Ekşi Sözlük' platformuna düşmesiyle olmuştu. 2 gün kadar gündem 1. sırada kalan başlıkta dans ettiğim için çok fazla kötü eleştiriye maruz kalmıştım. "Her kötü eleştirinin altında gizli hayranlık vardır." cümlesine çok hak vermiştim. Sadece linç etmek için profilime giren herkesin uzun süreli takipçim olduğunu gördüm. Onun dışında ağır bir linç hiç yaşamadım.